Aktywnie – Czersk + Szkoła przetrwania

Polecane dla: Dzieci, Młodzież, Dorośli
Czas trwania: Jednodniowa
Lokalizacja / trasa: Czersk, okolice Garwolina
Opis: Ruiny Zamku w Czersku z przewodnikiem: zwiedzanie zamku (w tym wejście na wieżę bramną i basztę więzienną); opowieść o przeszłości zamku (relikty kościoła św. Piotra, prace archeologiczne, pochówek normański z XII w., najazdy litewskie, czasy rozbicia dzielnicowego, możni więźniowie, zamek gotycki, przeniesienie stolicy Mazowsza do Warszawy, wiano królowej Bony, Potop szwedzki i zniszczenie Czerska, próby odbudowy, pod zaborami). Program przygodowo survivalowy wg wybranego scenariusza: „Poszukiwacze”, „Szkoła przetrwania” wg opisu poniżej.
Dodatkowe informacje: Możliwość rezygnacji ze zwiedzania Czerska. 

Program „Poszukiwacze”: zaczynamy od poznania kompasu: wyznaczania kierunków świata, dla starszych dzieci – azymutu, rodzaje szkiców terenu, odczytywania znaków topograficznych i posługiwania się prostymi szyframi (dla starszych dzieci). Podchody w lesie z mapami i kompasami oraz walkie-talkie. Za zdobyte punkty grupa otrzymuje klucze do skarbu. Aby dostać mapę należy ją wykupić naszymi monetami znalezionymi wykrywaczami metali. Mapa zawiera szyfry, które Uczestnicy odczytają tylko, jeśli zamienią się w archeologów i wykopią wskazówki. Teraz można wyruszyć na poszukiwanie skarbu. Czy wystarczy kluczy i uda się go otworzyć? Na zakończenie wszyscy zbierają się przy ognisku.
Program „Szkoła przetrwania” to posmakowanie samodzielności, umiejętności radzenia sobie w terenie i przetrwanie w polowych warunkach. Dzieci uczą się podstawowych węzłów, jak wybudować w lesie schronienie (typu tipi i szałas), bezpiecznie rozpalić ognisko i przyrządzić na nim traperską grzankę lub „węża”. Nauka posługiwania się kompasem, marszu na azymut, odczytywania znaków topograficznych i posługiwania się mapą. Instruktorzy przekazują podstawy pierwszej pomocy w warunkach domowych i polowych: wzywanie pomocy, reanimacja, pozycja bezpieczna i opatrywanie ran. Na strzelnicy, Uczestnicy strzelają do celu, do wyboru: broń ASG (na kulki) lub łuki tradycyjny i bloczkowy. Na zakończenie ognisko i wymiana wrażeń między grupami.

  40-45 osób Grupy mniejsze niż 40 osób i większe niż 45 osób
Cena za osobę:    
Wyjazd z Mińska Mazowieckiego i okolic:   Kalkulacja indywidualna Kalkulacja indywidualna
Wyjazd z Warszawy i okolic

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

About the author

extranon_wordp

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *