Bon turystyczny

Bon turystyczny jest już dostępny!

? Jak uzyskać bon?

Szczegóły tutaj:

https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny

Bon jest dokumentem elektronicznym, nie otrzymasz przelewu na konto. Ma unikalny 16 cyfrowy numer i jest dostępny tylko na Platformie Usług Elektronicznych.

Nie musisz składać wniosku o przyznanie bonu. Musisz go jedynie aktywować. Procedura nie jest skomplikowana, po zalogowaniu w ZUS PUE https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi (jeśli nie mamy konta, trzeba je będzie założyć)przejdź do zakładki „Polski Bon Turystyczny” > „Mój bon”. W tym miejscu trzeba potwierdzić adres e-mail i numer telefonu i już. Numer bonu wyświetli się panelu i można go używać do płatności.

Uwaga! ZUS korzysta z bazy danych osób faktycznie pobierających 500+. Tym samym, tylko osoby, które pobierają 500+ zobaczą bon po zalogowaniu do ZUS. W małżeństwach to ważne, kto zgłosił dzieci i kto pobiera 500+. Właśnie ta osoba (matka lub ojciec) będzie miała przypisany bon.

Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne mają być realizowane na rzecz dziecka, na które przyznano bon.

Pamiętaj, że przez imprezę turystyczną należy rozumieć połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji. W ten sposób można sfinansować również pobyt dziecka na kolonii czy obozach – harcerskim, sportowym, rekreacyjnym. Może to też być udział w wycieczce organizowanej w Polsce.

Możesz go zrealizować płacąc za usługi turystyczne w podmiotach z listy:

https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

Lista pojawiła się 1 sierpnia 2020 r. ale będzie stale się powiększać, nie wszyscy przedsiębiorcy oferujący usługi turystyczne zdążyli się zarejestrować.

Jeśli podmiotu u którego planujesz kupować usługi nie ma na liście, skorzystaj z usługi pośrednika, czyli na przykład biura turystycznego, któremu przekażesz bon, a który za Ciebie opłaci usługę.

Nie musisz się spieszyć, bon można wykorzystać do końca marca 2022 r. czyli jeszcze przez ponad półtora roku.

Jak możesz skorzystać z bonu z naszym pośrednictwem?

☑ kup bilety do Energylandii (taniej niż w kasie) – 5% rabatu od cen oficjalnych!

Jak to zrobić? Napisz maila z zamówieniem na info@pienio-travel.pl . Podaj liczbę dorosłych, liczbę dzieci i ich wzrost (od tego zależy cena). Prześlemy Ci dokładne informacje.

☑ opłać wycieczkę szkolną dla dziecka w całym roku szkolnym 2020/2021!

Jeśli zorganizujemy wycieczkę dla klasy Twojego dziecka, możesz bonem turystycznym opłacić jego udział w wycieczce (całość lub część). Zgłoś taką chęć wychowawcy, deklarując udział dziecka w wycieczce.


☑ zarezerwuj noclegi i atrakcje turystyczne dla całej rodziny!

Możemy pośredniczyć w rezerwacji noclegów i atrakcji turystycznych w całej Polsce. W ten sposób możesz skorzystać z bonu również w tych obiektach, które nie są wpisane na listę uprawnionych do jego rozliczania

Skontaktuj sie z nami w sprawie bonu turystycznego

tel.: 693 425 619
email: info@pienio-travel.pl

Print Friendly, PDF & Email