Jednodniowa – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Polecane dla: Dzieci , Młodzież, Dorośli
Czas trwania: 1 dzień
Lokalizacja / trasa: Sochaczew
Opis: Szereg scenariuszy wyjazdów do wyboru:

 

Wyjazdowa lekcja muzealna w sezonie kursowania pociągu Retro (od maja do października): zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem, przejazd pociągiem Retro do Puszczy Kampinoskiej, podczas którego odbywają się elementy edukacyjne, zajęcia w trakcie spaceru po Puszczy Kampinoskiej, przejazd pociągiem Retro do Tułowic, ognisko z kiełbaskami w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach, połączone z elementami edukacyjnymi, powrót pociągiem Retro do Sochaczewa, podczas którego odbywają się elementy edukacyjne.

 

Dzień w świecie wąskich torów – czyli duża dawka edukacji i zabawy: Zwiedzanie muzealnego skansenu – w trakcie zwiedzania dzieci zobaczą prawdziwe urządzenia kolejowe jak zwrotnica czy semafor. Dowiedzą się do czego służą, poznają też zasady bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym i na peronie. Lekcja w Salonce Jaruzelskiego – uczestnicy dowiedzą się kto i kiedy zbudował pierwszy parowóz, a także gdzie uruchomiono pierwszą linię kolejową. Zajęcia w sali edukacyjnej – Podczas zajęć w sali edukacyjnej dzieci poznają zawody wykonywane na kolei. Atrybuty maszynisty, dyżurnego ruchu oraz konduktora uatrakcyjnią zajęcia i pozwolą lepiej zrozumieć uczestnikom sens opowiadanych historii. W tej części spotkania zaplanowane zostały zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne. Ognisko w muzealnym skansenie. Zabawa w skansenie – gra muzealna pn. „Przyroda na wyciągnięcie ręki”.

 

Inne programy: CHOINKOWA LEKCJA MUZEALNA: Spotkanie z Mikołajem w Muzeum,  PODRÓŻ W CZASIE KOLEJĄ WĄSKOTOROWĄ: Stoi na stacji lokomotywa, OPOWIEŚCI STARYCH LOKOMOTYW.

 

Dodatkowe informacje:
Cena za osobę: 40-45 osób Grupy mniejsze niż 40 osób i większe niż 45 osób
  Wyjazd: Mińsk Maz. i okolice:

Warszawa i okolice:

Kalkulacja indywidualna zależnie od wybranego programu
Print Friendly, PDF & Email

About the author

extranon_wordp

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *