Jednodniowa – Od ziarenka do bochenka – POLECAMY !!!

 
Polecane dla: Dzieci
Czas trwania:  Jednodniowa
Lokalizacja / trasa: Kawęczyn
Opis: W programie: 

  • Staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy. Jak nakazuje tradycja, gości witano „chlebem, solą i dobrą wolą”. Świadczyło to naszej słowiańskiej otwartości i gościnności. Jak przebiegało powitanie zobaczycie na miejscu.
  • Poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą.
  • Przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym.
  • Zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną. Nasza zagroda to istny bajkowy świat, w którym żyły nasze pra pra babcie i nasi pra pra dziadkowie.  Tutaj poznacie ich zwyczaje, czym się na co dzień zajmowali, jak żyli i pracowali. Poznacie przedmioty, które w dzisiejszych czasach zostały zapomniane. Dowiecie się o praniu na tarze czy ubijaniu kapusty. Dowiecie się w jakich strojach chodzili nasi przodkowie, jak spali, na czym jedli, co ich bawiło, a co sprawiało, że byli smutni lub przestraszeni.
  • Spacer przez las  do młyna wodnego i wiatraków.   W otoczeniu pięknej przyrody zabierzemy Was na małą wycieczkę przez las, na końcu której zobaczycie budowle, które dawno zniknęły z naszego krajobrazu. Kiedyś stanowiły nieodłączny element naszych wsi i ludzie bez nich nie mogli się obyć. Zobaczycie typowy młyn wodny z początku wieku, dowiecie się jak działał i kto w nim pracował. Niesamowitą atrakcję dla dzieci stanowią dwa wiatraki. Każdą z tych budowli będzie można dokładnie obejrzeć i wykonać sobie przy niej zdjęcia pamiątkowe.
  • Pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni. Dzieci mogą dowiedzieć się czym zajmował się kowal i dlaczego był tak ważny w dawnych społecznościach. Poznacie tu jakie narzędzia były używane w kuźni i do czego służyły. Niezapomnianą atrakcją jest też wybijanie okolicznościowej pamiątkowej monety, którą każde dziecko może sobie własnoręcznie wybić pod opieką naszego kowala.
  • Zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku. Nasza piekarnia jest z początku XX wieku, posiada tradycyjny piec chlebowy ….
  • Ognisko z pieczeniem kiełbasek pod zadaszeniem. 
  • Kolorowa zabawa w sali tanecznej.
Dodatkowe informacje:  
  40-45 osób Grupy mniejsze niż 40 osób i większe niż 45 osób
Cena za osobę:    
Wyjazd z Mińska Mazowieckiego i okolic:   Kalkulacja indywidualna Kalkulacja indywidualna  
Wyjazd z Warszawy i okolic

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

About the author

extranon_wordp

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *